in

Aktif Karbon İle Evde Yapabileceğiniz Harika Şeyler

Doğal ve ucuz aktif karbon kullanarak evinizde birçok farklı işe yarayacak malzemeler yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi, fındık kabuğu gibi doğal maddelerin işlemden geçirilmesi ile elde edilen aktif karbon hem çok ucuz ve sağlıklı hem de birçok farklı işe yarıyor. Aktif karbon ile evde yapabileceklerinizi öğrenince kesinlikle çok şaşıracaksınız.

Son zamanlarda insanlar kimyasallara karşı gittikçe daha bilinçli hale geliyorlar ve bu da beraberinde kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine kendin yap yöntemlerine başvuranların sayısının da artmasını getiriyor. Aktif karbon evde farklı işlere yarayacak hem kendinize hem de çevreye zararı olmayan birçok farklı şey yapmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir malzeme. Bakın, aktif karbonla ne yapılır sorusunun yanıtları nelermiş.

Diş macunu

Aktif karbon ile evde diş macunu yaparak dişlerinizin sağlıklı ve beyaz olmasını sağlayabilirsiniz, zira aktif karbon diş beyazlatma konusunda gerçekten çok etkili. Aktif karbon ile diş macunu yapmak için ihtiyacınız olanlar biraz aktif karbon, hindistan cevizi yağı, limon ve nane.

Deodorant

Aktif karbon kötü kokuları absorbe etme konusunda inanılmaz etkili ve bu nedenle ev yapımı deodorant yapımında da kullanılıyor.

Sabun

Evde cildinizi yağlardan, bakteri ve kirlerden arındıracak bir sabun yapmak için de yine aktif karbon harika bir malzeme. Aktif karbondan sabun yaparak cildinizi derinlemesine temizleyerek pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüz maskesi

Siyah noktalardan kurtulmak için de yine aktif karbon kullanarak yüz maskesi yapılabiliyor. Bu maske siyah noktaları yok ederken cildi temizleyip rahatlatıyor.

Doğal maskara

Makyajın olmazsa olmazlarındandır maskara ve aktif kömür kullanarak ucuza üstelik sağlıklı bir maskara yapıp harika görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi aktif karbon ile ne yapılır sorusunun çok fazla yanıtı bulunuyor. Bu arada aktif karbon ile yapılabileceklerin tarifleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Filistinli cesur kız

İsrail’in 16 Yaşındaki Ahed’i Tutuklamasına Tepkiler Sürüyor

Kış Mutsuzluğu İle Mücadele Etmenin 5 Yolu