in

Tüm Arkadaşlarınıza Anlatmak İsteyeceğiniz 15 İnanılmaz Gerçek

Öyle inanılmaz gerçekler vardır ki, çoğuna inanmak için gözünüzle görmeniz gerekir. Bu gerçeklerin kahramanları kimi zaman bir insan ya da hayvan, kimi zaman da bir doğa fenomeni olabilir. Bu yazımızda insanlık tarihi boyunca kullanılan eşyalar, Dünya üzerinde var olan bazı bölgeler vb. ile ilgili inanılmaz gerçekleri derledik.

 1. Dünyadaki ikiz kardeşler arasındaki en uzun doğum günü aralığı 87 gündür.
 2. Dünyanın en derin posta kutusu Japonya’daki Susami Körfezi’ndedir. Suyun 10 metre altındadır.
 3. 2007 yılında, Corey Taylor adında bir Amerikalı adam cep telefonu faturasını ödememek için kendini öldü göstermeye çalıştı. İşe yaramadı.
 4. Dünyanın en eski prezervatifleri 1640’larda kullanılmıştır. Dudley Kalesi’nde bir bodrumda bulunan prezervatifler, hayvan ve balık bağırsağından yapılmıştır.dunyanin-en-eski-prezervatifi
 5. Frank Hayes adlı bir jokey, 1923’te New York Belmont Park’ta düzenlenen bir yarışı, yarışta ölmesine rağmen kazanmıştır. Jokey, yarışın ortalarında kalp krizi geçirerek ölmüş ancak bitiş çizgisini geçene kadar atının eyerinden düşmediği için yarışı kazanmıştır.
 6. Herkesin dil izi, aynı parmak izleri gibi benzersizdir.
 7. Çoğu kukla solaktır. Çünkü çoğu kukla ustası sağlaktır ve sağ elini kuklanın kafasını yönetmek için kullanır. Kuklanın elini yönetmekse, mecburen sol ele kalır.
 8. Dişi kanguruların üç vajinası vardır.kanguru-vajina-sayisi
 9. Işık her zaman ışık hızında (300.000 km/sn) ilerlemez. Şimdiye kadar kaydedilen en yavaş ışığın hızı saatte 61.2 km’dir.
 10. Yeryüzündeki en yalnız canlı, yirmi yıldan uzun bir süredir eş arayan bir balinadır. Balinanın eş bulamamasının nedeni, sesinin frekansının diğer balinaların hiç tepki vermemesine neden olacak şekilde farklı olmasıdır.
 11. Hollanda’nın Giethoorn köyünde yol yoktur; insanlar evlerine su kanalları ve yaya köprüleri ile ulaşırlar.Giethoor-koyu
 12. Güçlü depremler Dünya’nın ekseninin dönüşünü değiştirerek bir günün süresini kısaltabilir. 2011 Japonya depremi o günü 1.8 mikrosaniye, 2004 Sumatre depremi ise 6.8 saniye kısaltmıştır.
 13. Antarktika’da “Kan Şelalesi” denilen ve buzun kanıyormuş gibi görünmesini sağlayan kırmızı bir sıvının döküldüğü bir buzul vardır. Bu aslında oksitlenmiş tuzlu sudur.kan-selalesi-blood-falls
 14. 2008’de bilim adamları saç spreyi içinde yaşayan yeni bir bakteri türü keşfettiler.
 15. Katzenklavier (kedi piyanosu), kediler kullanılarak yapılmış bir müzik enstrümanıydı. 17. yüzyıl’da Alman bilim adamı Athanasius Kircher tarafından tasarlanan piyano, farklı ses perdelerine sahip kafes içindeki kedilerden oluşuyordu.kedi-piyanosu

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dünyanın en zengin insanları

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı (2018 Ağustos)

mutluluk hakkında yanlış bilinenler

Mutluluk Hakkında İnanmayı Bırakmamız Gereken 5 Efsane