in

En Acayip Hayvanlar

Hayvanlar alemi belki de çoğumuzun ismini bile duymadığı birbirinden ilginç hayvanlar ile dolu.

Hayvan denilince çoğu kişinin aklına kedi, köpek gibi evcil hayvanlar gelse de hayvanlar alemi tabi ki kedi ve köpekten çok daha fazlası ve dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan ilginç hayvanlar insanı hayrete düşürmeyi başarıyor.

Dünyanın dört bir yanına dağılmış binlerce hayvan türü bulunuyor ve bu hayvanların birçoğundan henüz haberimiz bile yok. Farklı familyalara ait öylesine acayip hayvanlar var ki bu hayvanları görünce yok artık demekten kendinizi alamayacaksınız.

Panda karıncası

Görünümünden dolayı panda karınca ya da panda karıncası olarak adlandırılan bu karıncaların ilginç olan tek özellikleri görüntüleri değil. Karıncaların en zehirlilerinden biri olan panda karıncalarda kraliçe arı yok ayrıca cinsiyet ayrımı da yok.

Çıplak kör fare

İşte çok acayip bir hayvan daha, çıplak kör fare. Doğu Afrika’da yaşayan bu farelerin tek ilginçlikleri görüntüleri değil, bu canlılar çok uzun ömre sahip ve daha da ilginci kanserojen maddelere maruz kalsalar dahi kanser hücresi geliştirmiyorlar.

Taşemen

Taşemenin balık olup olmadığı hala tartışılıyor. Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi ağızları olan bu canlılar diğer balıklara yapışıp kanlarını emerek besleniyor ve acayip hayvanlar listesine girmeyi fazlasıyla hak ediyorlar. Ülkemizde de Artvin-Gürcistan sınırında yer alan nehirlerde de bir tür taşemen yaşadığı biliniyor.

Yıldız burunlu köstebek

Şu görüntüye bakıp da şaşırmamak elde değil, işte karşınızda yıldız burunlu köstebek. Bu köstebekler körler ve yıldız görünümlü olanlar da işin aslı burun değil inanılmaz hassas birer duyarga. Bu duyargalarda 25 bin kadar sinir kümesi yer alıyor.

Meksika yürüyen balığı

Balık ve yürümek kelimelerinini bir arada görmek pek alışılageldik değil ama işte karşınızda Meksika yürüyen balığı. Sadece ilginç değil aynı zamanda çok da sevimli bir hayvan olan Meksika yürüyen balığı aslında bir semender türü. Yani adı balık olsa da kendisi bir balık değil semender ve bu nedenle ayakları bulunuyor.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutluluk Hormonu Serotonini Artırmanın 5 Kolay Yolu

Mark Zuckerberg Hakkında 5 İlginç Gerçek