in

En İyi 10 Netflix Belgeseli

Son dönemlerin popüler servislerinden Netflix her geçen gün popüler olmaya devam etmektedir. Netflix’te yayınlanan belgeseller ise birçok kişi tarafından olumlu yorum almaktadır.

Binlerce aktif kullanıcıya sahip olan Netflix servisi dizi, film ve belgesel kategorisinde birçok kaliteli yapıma sahiptir. Netflix’in popülaritesinin artmasıyla birlikte kaliteli yapım sayısında da bir hayli artış görülmüştür. Dizi ve film tutkunlarının sıklıkla takip ettiği Netflix isimli serviste yer alan belgeseller ise son dönemlerde ön plana çıkmıştır. Netflix servisinin içerisinde sunulan belgesellerin izlenme oranlarının yükselmesi ve ilginç konuları ele alması birçok sektöre örnek olacak niteliktedir. İşte o yapımlardan bazıları..

Netflix’te yer alan 10 dikkat çekici belgesel şu şekildedir;

  1. Wild Wild Country: Hintli bir grubun inşaat planı ve yerel halkla kargaşa yaşamasını konu alan bu belgesel 1981 yılının Oregon kasabasında geçmektedir. Belgesel o döneme ait birçok öğe taşımaktadır.
  2. The Toys That Made Us: Oyuncak üreticilerinin tarih boyunca yaşadığı başarısızlık ve yükseliş sürecini ele alan belgeselde milyar dolarlık eserlerde yer alıyor.
  3. Chef’s Table: Farklı kültürler ve yaratıcı yemeklerin ele alındığı belgeselde şeflerin ne gibi ürünler ortaya çıkardığını görebileceksiniz.
  4. Abstract: The Art of Design: Sanat ve tasarım dünyasının yaratıcı fikirlerini görerek bunlara tanıklık edeceksiniz. Birçok konu keşif odaklıdır, sizi derinden etkileyecektir.
  5. Seeing Allred: İş dünyası ile siyasetin en büyük isimlerinden birisi olan Gloria Allred’in kişisel ve toplumsal yönlerini ele alan dikkat çekici bir belgeseldir.
  6. Strong Island: Yance Ford isimli yönetmenin öldürülen erkek kardeşi ile ilgili yapılan araştırmaları ele almaktadır. Oscar adayı olan bu belgesel aile, keder, ırksal adaletsizlik üçlemesinde başarılı bir yorum ortaya koymuştur.
  7. Icarus: Oscar sahibi belgeselde Rusya Devlet Başkanı Putin’in yakalamayı çok istediği Rus bilim insanının karıştığı doping skandalı ile ilgili ayrıntılar veriliyor. Muhbir olan bilim insanına dair birçok ayrıntıyı görmek mümkün.
  8. 13th: Akademisyen, aktivist ve politikacı olan vatandaşların Afrika kökenli Amerikalı suçluya dönüşmesi ile ilgili ayrıntılı bir belgeseldir. Bu vatandaşların hapishanede yaşadıkları ise ilgi çekici boyuttadır.
  9. Gaga: Five Foot Two: Ünlü şarkıcı Lady Gaga’nın Super Bowl finalinin devre arasına hazırlanırken yaşadığı fiziksel ve duygusal zorlukları barındıran belgeseldir.
  10. Virunga: Kongo Virunga Milli Parkı dünya üzerinde biyoçeşitlilik bakımından zengin olan alanlardan birincisidir. Silahlı isyancılarına baskın düzenlediği bu bölgede küçük ve yorgun bir grubun Milli Park için verdiği mücadeleyi ele alıyor. Daha güzel bir dünya için mücadele veren küçük grubun hikayesi sizi derinden etkileyecek.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğrendiğinizde Şaşıracağınız 15 İlginç Bilgi

Evde Kolayca Parfüm Yapın