in

modern portre sanatı

Eserlerini Hemen Görmeniz Gereken 12 Ultra Yetenekli Portre Sanatçısı

Takip ettiğiniz sanat dergileri varsa, otoportre hakkında her şeyi bilirsiniz. Portreler Van Gogh ya da Frida Kahlo’dan beri çok yol kat etti. Klasikler klasik olarak kalmaya devam ederken, oldukça yetenekli ve yaratıcı modern portre sanatçıları akımın devam etmesine katkıda bulunuyor. Bugünkü yazımızda, eserlerini görmek için zaman kaybetmemeniz gereken 12 ultra yetenekli portre sanatçısını derledik.

1. Tchmo: Avustralya doğumlu Tchmo, neredeyse dijital baskıya benzeyen renk cümbüşünden oluşan portreler yapıyor.

tchmo

2. Oriol Angrill Jordà: Bir dizi farklı portre çalışmaları yapan Oriol’un en dikkat çekici eserleri, bir manzarayı bir portre ile birleştirdiği çalışmalar.

Oriol Angrill Jordà

3. Mattias Nyhlin: Yetenekli tasarımcı bu sevimli yüzleri, Plaza Magazine için tasarladı. Solda, Marc Jacobs ve sağda, Dolce+Gabbana.

Mattias Nyhlin

4. Aneta Ivanova: 22 yaşındaki bu fotoğrafçı, doğa ile insan portrelerinin fotoğraf manipülasyonlarını yaratıyor.

aneta ivanova

5. Jenny Meilihove: Rusya doğumlu, Tel Aviv’de yaşayan sanatçı ve çocuk kitabı çizeri Jenny Meilihove, yarattığı garip portrelerle tanınıyor.

Jenny Meilihove

6. Craig + Karl: Craig Redman ve Karl Maier dünyanın farklı bölgelerinde yaşıyorlar ancak cesur çalışmalar yaratmak için işbirliği yapıyorlar.

Craig Redman and Karl Maier

7. Izziyana Suhaimi: Izziyana, porte çalışmalarında temel olarak el işi süslemeler ve nakışlar kullanmayı tercih ediyor.

Izziyana Suhaimi

8. Justina Blakeney: Justina Blakeney’nin portreleri, ağaç, çiçek ve bitki yaprakları gibi birçok şeyi içinde barındırıyor. Sanatçının yaptığı portreleri Instagram’da #facethefoliage hashtag’iyle takip edebilirsiniz.

Justina Blakeney

9. Jose Romussi: Berlin’de yaşayan sanatçı, siyah-beyaz fotoğrafları renkli nakış formlarıyla birleştiriyor ve ortaya ışıldayan eserler çıkıyor.

Jose Romussi

10. Shae DeTar: Pastel boyaları ve fotoğrafçılığı, Shae DeTar’ın çarpıcı portrelerini yapmak için bir araya geliyor. Kariyerine bir model olarak başlayan sanatçı, şimdi Aritizia, Cosabella, Free People ve Alice+Olivia gibi müşterileri için sanat eserleri yaratıyor.

Shae DeTar

11. Ana Strumpf: Ana Strumpf eğlenceyi sanata dönüştürmeyi başarmış bir sanatçı olarak dikkat çekiyor. Moda dergilerinin kapaklarını çeşitli özel kalemlerle boyayan sanatçı, ortaya müthiş portreler çıkartıyor.

Ana Strumpf

12. Erin Flannery: Avustralyalı ressam Erin Flannery güzel renkler için bir göze sahip. Sanatçının “Yedi Denizler Yelkenleri” adlı koleksiyonu özellikle görülmeye değer.

Erin Flannery

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shoebill leylek

Yaşayan Dinozor Kuş: Shoebill Leyleği

hayatı değiştiren alışkanlıklar

Hayatınızı Değiştirecek 5 Güçlü Alışkanlık