in

Ev Yapımı Besleyici Saç Kremi

Kimyasal maddeler içeren saç kremleri belki saçları yumuşatıyor ancak aynı zamanda birçok risk de taşıyor, bunun için evde saç kremi yapımı saç bakımının en doğal ve zararsız yolu olarak ön plana çıkıyor.

Kozmetik ürünlerinin çok fazla kimyasal madde içeriyor oluşu ve bu maddelerin zamanla vücutta birikerek kansere varabilen ciddi sorunlara neden olabilme riski taşıması çoğu kişiyi doğal ürünlere yöneltiyor. En çok kullanılan kozmetik ya da kişisel bakım ürünlerinden biri de saç kremi ve ev yapımı besleyici saç kremi ile kendi saç bakımınızı en doğal şekilde yapma şansına sahipsiniz.

Doğal yağlar saçlara bakım yapmak için mükemmel birer alternatif

Evde saç kremi yapmak için hemen her ev yapımı temizlik ve kozmetik ürününde olduğu gibi doğal yağlardan faydalanılıyor. Hiç bir yan etkisi olmayan bu yağlar sayesinde saçlar besleniyor ve hem güçlü hale gelip hem de parlıyor.

Malzemeler

Evde besleyici saç kremi yapımı için ihtiyacınız olan malzemeleri aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler şunlar;

  • 1 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı sıvı da olabilir ancak katı olması daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri tercihen cam bir kavanozda iyice karıştırın ve saç kreminiz hazır. Her kullanmanızdan önce iyice çalkalamayı da unutmayın. Peki, bu saç kreminin içindeki hangi malzeme saça ne gibi bir fayda sağlıyor? Tabi ki bunu da paylaşmadan geçmeyeceğiz.

  • Elma sirkesi: Sirke saçları parlatma konusunda mucizevi etkiye sahip, ayrıca saçların temizlenmesine de yardımcı oluyor.
  • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı doğanın sunduğu en etkili besleyicilerden biridir, bu yağ sayesinde saçınız hem beslenecek hem de yumuşacık hale gelecek.
  • Bal: Balın ev yapımı saç kremi içindeki işleviyse hem saçı beslemek hem de nemini korumak.

Yazımızı bitirirken bu besleyici saç kreminin özellikle normal saçlar için çok daha uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük Canavarlar: Yatak Maytları

Uzaya Çıkınca Boy Uzar Mı?