in

Ev Yapımı Diş Beyazlatma Formülleri

Diş sararması nedeniyle konuşurken ya da gülerken ağzını kapatmaya çalışan kişilerden biri olduğunuzu ve bu sorununuza çözüm aradığınız için burada olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Özellikle sigara ve kahve tiryakilerinin en önemli kozmetik sorunu olan diş sararması için piyasada birçok diş beyazlatma ürünü mevcut. Ancak bu ürünlerin çoğu, ya çok yüksek fiyatlara satılıyor ya da etkileri şüpheli. Peki, dişlerimizi beyazlatmak için hem etkili hem de ucuz yöntemler var mı?

Elbette var! Oldukça kolay ve ucuz malzemelerle hazırlanabilen doğal yöntemlerle etkili bir şekilde diş beyazlatmak mümkün. Üstelik bu yöntemler yalnızca 1-2 uygulama ile dişlerinizdeki en zor lekeleri dahi çıkarabiliyor.

Evde hazırlayabileceğiniz en etkili diş beyazlatma formülleri arasından 3 tanesini derledik.

1. Karbonat ve Hindistan Cevizi Yağı

  • 8 çay kaşığı karbonat
  • 8 çay kaşığı işlenmemiş hindistan cevizi yağı

Karbonat ve hindistan cevizi yağını iyice karıştırın ve karşımı diş macunu gibi diş fırçanıza sürün. Dişlerinizi nazik ve yavaşça fırçalayın. Bu kadar!

2. Karbonat ve Limon Suyu

Karbonat, içeriğindeki sodyum bikarbonat nedeniyle hafif aşındırıcı özelliğe sahiptir. Limon suyu ile birlikte kullanarak diş yüzeyindeki lekeleri yavaşça ovalayarak temizleyebilirsiniz.

  • Birkaç çay kaşığı karbonat
  • Macun yapmaya yetecek kadar limon suyu
  • Diş fırçası

Macun yapmak için birkaç çay kaşığı karbonat ile yeteri kadar limon suyunu karıştırın. Dişlerinizi bir kağıt havluyla silerek kurutun. Diş fırçanıza bol miktarda macun koyun ve uygulayın. Macunu dişlerinizde 1 dakika bekletin ve durulayın.

3. Çilek, Tuz ve Karbonat

Çilek, dişlerin sararmasına neden olan plakların giderilmesine yardımcı olabilecek C vitamini ve yüzey lekelerinin çıkarılmasına yardımcı olabilecek malik asit adı verilen bir enzim içerir. Tuz ise lekeye neden olan yapışkan maddeyi temizler.

  • 3 adet büyük çilek
  • Bir tutam tuz
  • 1/2 çay kaşığı karbonat (isteğe bağlı)

Çilekleri püre haline getirin, bir tutam tuz ve karbonatı ekleyin ve karıştırın. Dişlerinizi kağıt havluyla kurutun ve karışımı diş fırçanıza bol miktarda koyarak uygulayın. Karışımı 5 dakika dişlerinizde bekletin ve durulayın. Bunu her gece uygulayın.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

visothkakvei-optik-illuzyon-cizimleri

Kamboçyalı Sanatçı Visoth Kakvei’den Gerçeküstü Optik İllüzyon Çizimler

evlilik-mutlu-eder-mi

Evlilik Bizi Mutlu Eder mi? Evlenmeli miyiz?