in

Evde Deodorant Hazırlama Formülü

Evinizde yeteneğinizi sergileyerek kolay bir şekilde deodorant hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem kısa bir zaman almaktadır.

Evinizde deodorant hazırlamak için izleyeceğiniz yöntemler oldukça basittir. Kolay bir şekilde birbirinden güzel kokulara sahip deodorantlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu deodorantlar uzun süre kullanılabilmektedir. Günümüzde piyasada bulunan birçok deodorant ile hemen hemen aynı kalitede olan bu ürün oldukça kullanışlıdır. Kısa süre içerisinde hazırlanabilen bu ürün için belirli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Malzemeleri tam ölçüsü ile kullandığınız takdirde istenilen kıvamı bulabilir ve ideal deodorant formülünü yakalayabilirsiniz.

Evde deodorant yapımı için gerekli malzemeler:

  • 1 adet küçük boy kavanoz
  • 1 kaşık karbonat
  • 2 kaşık hindistan cevizi yağı
  • 3 kaşık ararot unu veya mısır nişastası
  • 5 damla bitki yağı (esansı), buna alternatif olarak çay ağacı, limon yağı veya lavanta kullanılabilir)

Yukarıdaki malzemeleri temin ettikten sonra deodorant hazırlama uygulamasına geçebilirsiniz. Deodorantı hazırlarken anlatılan yöntemleri sırası ile takip etmeniz gerekir.

Evde deodorant yapımının hazırlanış formülü:

  • Mısır nişastası ve karbonatı bir kap içerisinde harmanlayın, iki malzemenin birbiri ile tamamen karıştırılması gerekmektedir.
  • Hindistan cevizi yağını mikrodalga fırın içerisine koyarak tamamen sıvı hale gelene kadar eritmelisiniz.
  • Esans yağı, hindistan cevizi yağı ve nişasta karbonat karışımını aynı kavanoz içerisine koymalısınız. Bu karışım krem kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Krem kıvamına geldikten sonra kısa bir süre dinlendirmelisiniz.
  • Hazırladığınız bu karışımı oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda bu karışım ile oluşturduğunuz deodorantı 1 yıl saklayabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz deodorant uzun süre kullanılabilir şekilde muhafaza edilebilmektedir. Hoş bir kokusu lan deodorant doğal yöntemlerle hazırlandığı için hiçbir yan etki oluşturmamaktadır. Bu nedenle rahatlıkla kullanılabilir. Eğer farklı kokular ilave etmek istiyorsanız bitki özlerini kullanarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Deodorant hazırlarken kullandığınız malzemeler standart deodorant oluşturmak için uygundur. Herhangi bir alerji durumu yaşamanız mümkün değildir. Bu tür deodorantlar uzmanlar tarafından da tescil edilmiş yöntem olarak kayıtlara geçmiştir. Endişe duymadan evde deodorant hazırlayabilirsiniz.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD, Vize İsteyenlerin 5 Yıllık Sosyal Medya Geçmişine Bakacak

Öğrendiğinizde Şaşıracağınız 15 İlginç Bilgi