in

FBI’ın Ajanlarına Sorduğu Sorular Yoğun İlgi Görüyor

FBI’ın ajanları için hazırlamış olduğu soru kalıpları birçok insan tarafından ilgi gördü. Haberlere dahi çıkan soru türleri güçlükle yanıtlandı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) dikkat çeken bir konu ile gündemde yer aldı. FBI’ın kadroya dahil ettiği ajanları sıkın bir test sürecinden geçirdiği ortaya çıktı. FBI ajanlarına sorulan sorular ise birçok kişiyi ikilemde bıraktı. Bugün gündeme gelen 4 soru ise beyin yakacak türden sorular oldu. FBI’ın uyguladığı testler arasında yer alan bu sorular sosyal medyada tartışılmaya devam edilen soru kalıpları arasına girmeyi başardı. Soruların asıl amacının FBI ajanının nelere dikkat ettiğini ortaya çıkartmak ve hangi noktaları incelediğine odaklanmak olduğu ifade edildi.

İşte gündemde yer alan ve FBI ajanlarına yöneltilen o soru kalıpları;

1-) HANGİ KADIN ÇOCUĞUN ANNESİ?

FBI ajanlarına yöneltilen sorulardan birisi olan bu soruda görselde yer alan 2 kadından hangisinin çocuğun annesi olduğunun belirlenmesi isteniyor. Çocuğun annesini belirlemek için detaylara odaklanmanız yeterlidir.


2-) ZEHİRLİ OLMAYAN HAP HANGİSİ?

Ajanlara yöneltilen bir diğer soru ise zehirli hap sorusudur. Bu soruda psikopat bir seri katilin sürekli olarak kurbanlarına sunduğu ilaçlar ön plana çıkıyor. Kurbanlarını kaçırıp önüne iki hap koyan bu seri katil, haplardan birinin zehirli, diğerinin ise zehirsiz olduğunu söylüyor. Kurbandan bu haplardan birini seçmesini isteyen seri katil, geriye kalan hapı kendisi yutuyor. Kurbanların her seferinde ölmesinin ardındaki gizem ne olabilir?


3-) KADIN NEDEN ÖLMEDİ?

Bu soruda ise sıcak bir yaz gününde kafede oturan iki gencin soğuk bir içki istediği belirtiliyor. Gelen 5 adet buzlu içkinin zehirli olduğu vurgulanırken kadının 4 içkiyi hemen içtiği, erkeğinde geriye kalan 1 içkiyi içtiği ifade ediliyor. İçkiyi içen adam ölüyor ancak kadının hayatta kalması kafaları karıştırıyor. Tüm içkiler zehirli iken kadın nası hayatta kalıyor?


4-) İNTİHAR MI? CİNAYET Mİ?

Bir adam yanında silah, çanta ve teyple ölü bulunuyor. Araştırmayı yürüten polisler, teypteki son kaydı dinlemek için “oynat” tuşuna basıyorlar. “Bu hayattan çok yoruldum artık acımı sonlandırmak istiyorum” diyen bir ses ve hemen ardından bir silah sesi duyuluyor. Polisler bu kayda rağmen bunun bir intihar olmadığını, bir cinayet olduğunu düşünüyorlar. Polislerin böyle düşünmesinin nedeni nedir?


FBI ajanlarına yöneltilen bu sorular son derece dikkat gerektiren ve odaklanma ihtiyacı duyulan soru türlerindendir. Peki bu soruların cevapları ne? Gelelim cevaplara

İşte soruların yanıtları;

1-) Görselin solundaki kadın çocuğun annesi. Sol taraftaki kadına odaklandığınızda kadının ayakları sürekli olarak tedirgin pozisyonda. Çocuğu için endişelenen anneler bu pozisyonda durur. Ayrıca çocuklar annelerine dönük olarak oyun oynamaktadırlar.

2-) Burada zehirli olan haplar değil sudur. Kurban hangi hapı seçerse seçsin içtiği su zehirlidir.

3-) Kadın içkiyi hemen içtiği için zehirlenmedi. Çünkü zehir içkide değil buzların içerisinde. Erkek ise bir süre bekledi ve buz eriyince zehirli içki içmiş oldu.

4-) Adam intihar etseydi kayıt başa sarılamazdı. Başından vurulma sesi ve adamın ölmeden önceki son sözleri bir şekilde başa sarılmış. Bu nedenle bu intihar değil cinayettir.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Danla Biliç’in Şeyma Subaşı Videosuna Acun Telif Atarsa

ABD, Vize İsteyenlerin 5 Yıllık Sosyal Medya Geçmişine Bakacak