in

Her Çiftin Evlenmeden Önce Partneri Hakkında Bilmesi Gereken 6 Garip Şey

Evlilik gariptir. Ne kadar birlikte olursanız olun ya da birbirinizi ne kadar iyi tanıyor olursanız olun, evlilik bazı şeyleri değiştirir ve eşiniz hakkında bilmediğiniz şeyleri ortaya çıkarır. Ve bunlar sadece iyi şeyler olmayabilir! Evlenmeden önce her çiftin birbiriyle ilgili bilmesi gereken garip şeyler var. Çünkü birlikte geçireceğiniz uzun bir hayata adım atıyorsunuz ve eşiniz hakkında bazı şeyleri bu hayata adım attıktan sonra öğrenmeniz muhtemel bir krize dönüşebilir.

Eşiniz ve garip alışkanlıkları ya da inançları hakkında olabildiğince fazla bilgi sahibi olmanız, bu geçici ama ciddi krizi yaşamanızın önüne geçebilir. Evlenmeden önce aşağıdaki konular hakkında bilgi sahibi olmak, partneriniz hakkında her şeyin daha net olmasını sağlayacaktır.

Her Çiftin Evlenmeden Önce Partneri Hakkında Bilmesi Gereken Garip Şeyler

1. Garip Zevkler

Sex and The City’de, biriyle yaşamaya başladıklarında moda dergisi okurken mutfakta kraker üstüne jöle dökerek yeme alışkanlıklarından vazgeçmek istemedikleri hakkında konuştukları sahneyi hatırlıyor musunuz? Partnerinizin bunun gibi muhtemel zevklerini bilmeniz, onlara tanıklık ettiğinizde aşırı şaşırmanıza mani olacaktır. Ancak aynı zamanda eşinizin ne zaman yalnız kalmaya ya da özel desteğe ihtiyacı olduğunu da bilmek istersiniz. Hepsi iyi bir eş olmanın bir parçası.

2. Garip Akrabalar

Hepimizin diğerlerine göre biraz garip akrabaları vardır. Bu farklarına rağmen onları severiz çünkü onlarla nasıl başa çıkacağımızı yıllar içinde öğreniriz. Evlenmeden önce partnerinizin böyle akrabaları olup olmadığını öğrenmek ve onlara karşı nasıl bir yaklaşım sergilemeniz gerektiğini bilmek, olası bir krizin önüne geçecektir.

3. Zararlı Bağımlılıklar

İlişkide evlenmeye hazır olduğunuz dönemdeyseniz, muhtemelen partnerinizin geçmişte ya da şu anda sahip olduğu zararlı bağımlılıkları biliyorsunuzdur. Ancak bazı bağımlılıklar utanç kaynağı olduğundan bilmediğiniz bazı şeyler olabilir. Bunları bilmeniz önemlidir, aksi takdirde evlendikten sonra öğrendiğinizde eşinize karşı hisleriniz değişebilir.

4. Hijyen Alışkanlıkları

Partnerinizin tüm hijyen alışkanlıklarını bilmeniz oldukça önemlidir. Partneriniz önemsiz ama can sıkıcı bir cilt hastalığına sahip olabilir, tuvalette şarkı söylüyor olabilir ya da anahtarla kulağını temizliyor olabilir. Eşinizin farkında olmadığınız böyle alışkanlıkları varsa, evlenmeden önce bunları öğrenmek daha sonra öğrenmek kadar itici olmayabilir.

5. Ruh Sağlığı Ritüelleri

Partnerinizin sabah uyandığında tamamlaması gereken bazı ilginç ritüelleri olabilir. Bunlardan birini yapamadığında bütün gününü kötü geçiriyor olabilir. Bu ritüelleri bilmeniz, sabah uyandığında ona bazı konularda baskı yapmamanızı sağlar ve olası tartışmaların önüne geçer. Kendimden bir örnek vermem gerekirse; evlendikten hemen sonra bir sabah eşime güzel bir kahvaltı hazırlamak için erkenden kalktım. Masa hazır olduğunda eşimi uyandırdım ve kahvaltının hazır olduğunu söyledim. Ancak o, sabah uyanır uyanmaz kahvaltı yapamadığını, en az 1 saat geçmesi gerektiğini söyledi. “O kadar özenerek sana çok güzel bir kahvaltı hazırladım ama sen şu anda yiyemem diyorsun” dedim. Ardından birbirimize söylediğimiz birkaç sözle evliliğimizin ilk tartışmasını yaşamış olduk. Eşimin bu huyunu evlenmeden önce öğrenmiş olsaydım, o kahvaltı masasını onu uyandırdıktan sonra hazırlamaya başlardım!

6. Garip İnanışlar

Farklı ailelerde ve kültürlerde büyümenin gereği olarak, her insan farklı inanışlara sahip olabilir. İnsanın kendisine gayet normal gelen bu inanışlardan bazıları, partnerin mantığına sığdıramadığı şeyler olabilir. Birbirinizle ilgili her şeyi bilmeniz mümkün değil ancak sizin için en önemli konulara dair partnerinizin inanışlarını bilmenizin olası mantıksal karmaşaları önleyebilir. Özellikle de bu inanışlarla ilgili tam tersi anlayışa sahipseniz!

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ömrü uzatmanın yolları

Blue Zones’tan Ömrünüzü 12 Yıl Uzatmak İçin 9 Tavsiye

yassı balık su altında yürüyor

Bu Garip Balık Yüzgeçlerini Deniz Tabanında “Yürümek” İçin Kullanıyor