Filistinli cesur kız
Filistinli cesur kız
in

İsrail’in 16 Yaşındaki Ahed’i Tutuklamasına Tepkiler Sürüyor

İsrail’in 7 yaşından beri İsrail askerlerine karşı cesur duruşu sebebiyle tüm dünyanın tanıdığı 16 yaşındaki Ahed Tamimi’yi tutuklaması sosyal medyanın gündeminde.

Filistin’in cesur kızı ismi ile tüm dünyada tanınan Ahed Temimi’nin İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınıp tutuklanmasına karşı tepkiler sürüyor.

7 yaşından beri İsrail protestolarında en ön saflarda

İsrail’in işgali altındaki Filistin’de İsrail askerleri sık sık protesto ediliyor ve Ahed Temimi 7 yaşından beri bu protestolarda hep en ön saflarda yer alıyor. Babası bugüne dek İsrail tarafından 11 kez tutuklanan Temimi 19 Aralık günü evine baskın yapılarak gözaltına alındı ve ardından askeri mahkemeye çıkartılarak tutuklandı.

İsrail’in 16 yaşındaki bir çocuğu tutuklaması büyük tepki çekti

İsrail’in evine baskın düzenleyip tutukladığı Temimi İsrail’in tutukladığı çocuklar sorununu dünyanın gündemine taşıdı. İsrail hapishanelerinde çok sayıda Filistin’li çocuk tutuklu bulunduğu belirtiliyor. İsrail hapishanelerindeki Filistinli çocuk tutuklu sayısının 500’den fazla olduğu ve hem Ahed Temimi’nin hem de diğer çocuk tutukluların serbest bırakılması isteniyor.

İsrail’li bakanın Temimi ile ilgili yaptığı açıklama kabul edilebilir değil!

İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett tarafından Ahed Temimi ile ilgili yapılan “hayatı hapishane hücresinde son bulacak” açıklaması da tüm dünyada tepkiyle karşılandı. Henüz 16 yaşındaki  bir çocuğun tutuklanması ile ilgili bu şekilde konuşan bakanın bu sözlerini makul bulmak tabi ki imkansız.

Hanzala Cesaret Ödülü verilmişti

Ahed Temimi’ye abisini gözaltına alan İsrail askerlerine karşı gösterdiği direniş nedeniyle İstanbul’da Hanzala Cesaret Ödülü verilmişti. Genç kızın 14 yaşındaki kuzeninin de İsrail askerlerince atılan plastik mermiyle başından vurulduğu da gelen bilgiler arasında.

Ahed ve tüm Filistinli çocuk tutukluların serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı

Dünya çapında kampanyalar düzenleyen Avaaz.org sitesinde Ahed Temimi ve İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan yüzlerce Filistinli çocuğun serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyası sosyal medyada en fazla paylaşılan kampanyalardan biri oldu. Siz de İsrail’in haksız şekilde tutukladığı cesur kız Ahed Temimi ve tüm Filistinli çocuk tutukluların serbest bırakılması için düzenlenen kampanyaya katılabilirsiniz. Buraya tıklayarak kampanyayı hemen imzalayabilir ve İsrail’in haksız uygulamalarına karşı yükselen çığlığa siz de ses verebilirsiniz.

Bu paylaşıma puan ver

1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Garip Hastalığı: Apotemnofili

Aktif Karbon İle Evde Yapabileceğiniz Harika Şeyler