in

Yıllar Geçse de Bozulmayan Dövmelerin 7 Önemli Özelliği

Dövme yaptırmak bundan 10, 20 veya 30 yıl sonrasını düşünmeden alınan kalıcı bir karar olmasına rağmen, yıllar geçtikçe bu kararınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Kısa vadede çok havalı görünen dövmelere bakış açınız, zaman içinde büyük ölçüde değişebilir. Kendinizi hazırlanmadıysanız, bu durum gerçekten sinir bozucu olabilir. Bu yüzden, yaşınız ilerledikçe vücudunuzdaki değişimin yaptıracağınız dövmeyi nasıl etkileyeceğini düşünmek gerçekten çok önemlidir.

Ancak bazı dövmeler var ki, şarap misali yaşınız ilerledikçe daha iyi görünürler ve bu dövmelerin tam olarak hangileri olduğunu dövme sanatçıları çok iyi biliyor. İşte dövme sanatçılarına göre, yaşınız ilerledikçe iyi görünmeye devam edecek dövmelerin özellikleri.

1. Başlangıçta iyi bakılan dövmeler

dövme bakımı

Yaşınız ilerledikçe dövmenin iyi görünmesini sağlamanın ilk şartı, yaptırdıktan hemen sonra ona iyi bakmaktır. Biraz dikkatli olmak zorunda kalmanız can sıkıcı gibi görünebilir, ancak bunu yaptığınızda ileride kendinize teşekkür edersiniz.

İlk olarak dövmenin düzgün bir şekilde iyileşmesine izin vermelisiniz. Düzgün bir şekilde iyileşen dövme, rötuşa ihtiyaç duymaz. Bu yüzden dövme sanatçısının tavsiyelerine harfiyen uymak, yıllar geçtikçe şaşırtıcı şekilde iyi görünmeye devam eden bir dövmeye sahip olmak için önemlidir.

2. Daha az temasa maruz kalan bölgelere yaptırılan dövmeler

dövme nereye yaptırılmalı

Dövmenin yaptırıldığı yer gerçekten çok önemlidir. Sıkça temasa maruz kalan bölgelere yaptırılan dövmeler, hızlı şekilde solmaya eğilimlidir. Dövmeyi nerenize yaptıracağınıza karar vermeden önce, çok fazla temasa maruz kalan bölgeleri düşünün. Hatta hangi sporları yaptığınızı ve giyim tarzınızı da hesaba katın ve öyle karar verin.

Eğer karar veremiyorsanız, uzun süre iyi görünmeye devam edecek dövmeler için spesifik bölgeler vardır. En uzun ömürlü dövmeler ön kol, üst kollar, omuzlar, sırt ve uyluk kemiğinin üstü gibi daha düz, daha az temasa maruz kalan bölgelere yaptırılan dövmelerdir.

3. Güneşe daha az maruz kalan dövmeler

en iyi dövme bölgeleri

Güneşte vakit geçirmek harikadır. Dövme yaptırmak, güneşten tamamen kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak, yıllar geçtikte en iyi şekilde görünmesini sağlamak için dövmenin çok fazla güneşe maruz kalmaması gerekiyor.

4. Siyah ve gri tonlu dövmeler

en iyi dövme renkleri

Bir dövmeye her zaman rötuş yapılabilir. Ancak, orijinal dövmenizin yıllarca ilk günkü görünümünü korumasını istiyorsanız, hangi renkleri seçtiğinize dikkat etmelisiniz. Dövme sanatçılarına göre en iyi dövme renkleri siyah ve gri tonlardır.

5. Kalın tasarımlı dövmeler

kalın çizgili dövmeler

Minimalist dövmeler muhteşemdir. Ancak, yıllar geçtikçe iyi görünmeye devam dövmeler daha cesur tasarımlara sahip olanlardır. Bir dövmenin büyüklüğü, çizgilerinin kalınlığı, onu özellikle daha uzun ömürlü yapar.

6. Doğru dövme sanatçısına yaptırılan dövmeler

dövme sanatçıları

Doğru dövme sanatçısına gitmek çok önemlidir. Çoğu dövme sanatçısına göre, ucuz yerleri tercih etmeniz önemli kalite özelliklerinden feragat etmeniz anlamına geliyor. Dövme, cildin sadece bir milimetre derinine iğne ile mürekkep uygulama işlemdir. Sanatçı çok derine girerse, mürekkep düzgün işlenmediğinden dövme zaman içinde bozuk görünecektir. Dövmenin kaliteli olması adına, doğru dövme sanatçısı tercihi için önceden iyi bir araştırma yaptığınızdan emin olun.

7. Daha büyük dövmeler

büyük dövme modelleri

Zamana dayanıklı bir dövmenin bir diğer özelliği de, tıpkı kalın tasarım gibi daha büyük bir tasarıma sahip olması gerektiğidir. Dövme sanatçıları, “dövme küçükse ve karmaşık ayrıntılara sahipse, hücreler değişip hareket ettikçe zamanla solmaya başlar” diyor.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yassı balık su altında yürüyor

Bu Garip Balık Yüzgeçlerini Deniz Tabanında “Yürümek” İçin Kullanıyor

aşırı mesajlaşma zararları

Çok Fazla Mesajlaşmanın Sizi Olumsuz Etkilediğini Gösteren 4 İşaret