in

Berbat

Manuş Baba’nın Dillerden Düşmeyen Şarkısı Çalıntı Çıktı

Bir süredir esen Manuş Baba fırtınası şanatçının son albümünün dillerden düşmeyen şarkısı Eteği Belinde’nin çalıntı çıkması ile sekteye uğradı. Manuş Baba ismi ile bilinen Mustafa Özkan’ın Dönersen Islık Çal albümünün çıkış parçası olan şarkının çalıntı olduğu “MSG”  yani Musiki Eser Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nce de onaylandı.

Şarkı Atilla Yılmaz’ın

Musiki Eser Sahipleri Grubu Meslek Birliği Manuş Baba’nın Eteği Belinde isimli şarkısının Atilla Yılmaz’ın 2005 tarihli Vaktidir albümünde yer alan Senden Gayrı şarkısının kopyası olduğuna karar verdi. Atilla Yılmaz doğal olarak konuya tepkili, sanatçı Manuş Baba olarak bilinen Mustafa Özkan’ın şarkısını birebir kopya ettiğini hayranlarının uyarısı ile fark ettiğini belirtiyor.

Manuş Baba’nın albümündeki Eteği Zilli şarkısını dinlediğinde gerçekten de kendisinin 2005 çıkışlı Vaktidir isimli albümündeki Senden Gayrı şarkısı ile tamamen aynı olduğunu fark ettiğini ve şarkının söz ve müziğinin Manuş Baba’ya ait olduğunun yazdığını belirten Yılmaz bu konu ile ilgili yasal takip başlatıp hakkını arayacağını da ekliyor.

Şarkının klibi 77 milyon kez izlendi

Manuş Baba’nın Atilla Yılmaz’ın albümünden kopya ettiği MSG tarafından da onaylanan Eteği Belinde şarkısına çekilen klip tam 77 milyon kez izlenerek en çok izlenen videolar arasında ilk sıralara kurulmuştu.

Manuş Baba’nın konu ile ilgili yaptığı açıklama tatmin edici değil

Manuş Baba ismi ile bilinen Mustafa Özkan’ın şarkının Atilla Yılmaz’ın şarkısının birebir kopyası olduğunun MSG tarafından onaylanması ile ilgili yaptığı uzun açıklama ise tatmin edici olmaktan uzak. “Vicdanımla ilgili herhangi bir telaş yaşamıyorum” demesine karşın açıklamada “kesinlikle bu eser kopya değildir” benzeri bir ifade bulunmuyor. Kaldı ki 2005 yılında yayınlanan bir eserin birebir kopyasını kendi imzası ile albümüne koyan sanatçının “kesinlikle kopya değildir” dese dahi ne denli inandırıcı olabileceği de ayrı bir tartışma konusu olarak görülüyor.

Bu paylaşıma puan ver

1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde ruj nasıl yapılır

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Evcil Hayvan Beslemek İnsanı Mutlu Ediyor