in

Mark Zuckerberg Hakkında 5 İlginç Gerçek

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg şüphesiz ki dünyanın en ilgi çeken ve en çok merak edilen kişilerinden biri.

Facebook hayatımıza girdiğinden beri neredeyse hepimiz için vazgeçilmez oldu, sosyal paylaşım platformu facebook’un dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var, hatta bazı kişilerin facebook bağımlısı olduğu bile biliniyor. Tüm bunlar bu bağımlılık yaratan uygulamanın geliştiricisi Mark Zuckerberg’in dünyanın hem en zengin hem de en fazla merak edilen kişilerinden biri olmasını sağlıyor. İşte 1984 yılında doğan Mark Zuckerberg ile ilgili ilginç bilgiler.

1- Zuckerberg renk körü

Facebook’un logosunun neden mavi olduğunu hiç düşündünüz mü? Bunun sebebi Mark Zuckerberg’in yeşil-kırmızı renk körlüğünden mustarip olması.

2- Dillere çok meraklı

Mark Zuckerberg’in farklı dillere çok meraklı olduğu ve birçok dil bildiği biliniyor. Öyle ki Facebbok’un kurucusu Mandarin dili yani Çince’nin en çok konuşulan lehçesini dahi konuşabiliyor. Ayrıca Focebook kurucusu Latince, Fransızca, İngilizce ve İbranice de biliyor.

3- Twitter’da hiç aktif değil

Söz konusu Facebook gibi bir sosyal paylaşım platformunun kurucusu olunca herkes sosyal medyada çok aktif olmasını bekliyor ancak Twitter’a 2009 yılında katılan Mark Zuckerberg o günden bu yana geçen 9 senede yalnızca 19 tweet atmış.

4- Köpeği Beast’in sadece Facebook sayfasında 2 milyondan fazla hayranı var

Zuckerberg hayvan severliği ile de tanınıyor ve sahibi olduğu Macar çoban köpeği ya da diğer ismi ile Komodor cinsi köpeği Beast’i de çok sevdiği biliniyor. Facebbok’un kurucusunun köpeği tahmin edebileceğiniz gibi dünyaca ünlü ve sadece Facebook sayfasında 2 milyon hayranı tarafından takip ediliyor.

5- Mark Zukerberg Facebook’ta engellenemez

Oldu da Zuckerberg’e gıcık oldunuz ve “şunu engelleyeyim” dediniz, ancak bunu asla yapamayacağınızı, en azından Facebook’ta yapamayacağınızı bilmelisiniz. Facebbok’un kurucusu Mark Zuckerberg ve hayat arkadaşı Priscilla Chan Facebook’ta asla engellenemiyor. Olur da bunu yapmayı denerseniz alacağınız yanıt “bu kullanıcı şu anda engellenemiyor” olacaktır. İnanmıyorsanız deneyebilir ve gözlerinizle görebilirsiniz 🙂 .

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Acayip Hayvanlar

Bu Renkler Mutlu Ediyor