in

Mutlu Bir Gün İçin Sabah Uyanınca Yapılması Gerekenler

Güne pozitif bir şekilde başladığımızda, günün geri kalanını da pozitif şekilde geçiriyoruz. Böylece verimlilik, yaratıcılık ve zihinsel uyanıklılık düzeylerimiz gün boyunca yüksek oluyor. Peki, kaçımız güne olumlu bir şekilde başlıyoruz?

Birçoğumuz, sabah uyandığımızda yüksek bir enerjiye sahip olmuyoruz. Hatta kahvaltımızı yapana kadar ya da kahvemizi içine kadar kendimize gelemiyoruz ve hiçbir şeye tahammülümüz olmuyor. Ancak bunu tersine çevirmek ve güne olumlu başlayan insanlar arasına katılmak tamamen bizim elimizde. Nasıl mı? Enerji dolu ve mutlu bir gün geçirmemizin yolu, sabah rutinimizde bazı değişiklikler yapmaktan geçiyor. Mutlu bir gün için yapılması gerekenler listemizde edinmeniz gereken sabah alışkanlıklarına yer verdik.

Günü mutlu ve pozitif şekilde geçirmek için sabah uyandığınızda yapmanız gerekenler

#1. Erken Kalkın

Sadece sabahın erken saatlerinde; görünmeyen görülür. Sadece sabahın erken saatlerinde uzaklardaki güzellik ve ihtişam, tüm belirsizlikleri ortadan kaldırarak, ruhumuzun karşısında bir kristal berraklığıyla belirir ve üzerimize iner. -Sarah Smiley

Çoğumuz gün içinde yapmak istediklerimiz için zamanımızın olmamasından şikayet ederiz. Ve hiçbirimiz sabah erken kalkarak bunu değiştirebileceğimizi düşünmeyiz. Kilo vermek veya forma girmek için egzersiz yapmaya zaman bulamıyor musunuz? Sabah sadece 30 dakika erken kalkın ve hayatınızın nasıl değiştiğini hayret ederek izleyin.

#2. Ilık Suyun Gücünü Kullanın

“Zihninizi ve ruhunuzu beslemek için vücudunuzu besleyin.”

Sizi ve midenizi mutlu edecek ikinci sabah alışkanlığı, bir kaşık bal ve bir parça limon sıktığınız bir bardak ılık suyu içmektir. Bu kombinasyon sizi sadece uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık açısından sindirim sorunlarını düzeltme, kilo kontrolü, kanseri uzak tutma, doğal anti-depresan, canlı bir cilt vb. gibi büyük faydalara sahiptir.

Vücudunuzu beslediğinizde, bir sonraki sabah ritüeliniz için tamamen enerjik olursunuz.

#3. Maneviyatınızı Güçlendirin

Dua ya da meditasyon yoluyla ilahi güçle bağlantı kurmak, ruhunuzu yeniden şarj eder ve aklınızı her türlü olumsuzluğa karşı temizler.

Güne ilahi enerji ile başladığınızda, bütün gün dışarıda ne olup bittiğinin bir önemi kalmaz, gününüz barış ve huzur içinde geçer.

#4. Doğaya Çıkın

Doğada bir güç yürüyüşüne çıkmak, vücudunuz ve aklınızdaki yağ katmanlarını eritmenizi sağlar. Doğaya çıkmak ve vücudunuzu hareket ettirmek size öyle bir enerji katar ki, neredeyse dünyayı fethedebilecek gibi hissedersiniz. Ayrıca fiziksel olarak iyi hissettiğinizde, bu enerjiyi bozmamak için yiyecek seçimleriniz bile daha olumlu olur.

Bazı sabah alışkanlıklarının güne pozitif başlamak ve mutlu bir gün geçirmek için sağladığı katkıları öğrendiğinize göre, hemen yarın bu alışkanlıklara bir şans verin!

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tarihin en muhteşem fotoğrafı

Tam Güneş Tutulmasının Bu Fotoğrafı “Tarihin En Muhteşem Fotoğrafı” Oldu

Dünyanın En Tuhaf Yırtıcısı: Fossa