in

Mutlu Olmanız İçin Kedi Besleyin

Evcil bir hayvan beslemenin insan psikolojisi üzerinde gösterdiği olumlu etkiyi fark etmemek mümkün değil. Düşünsenize gün boyu dışarıda ve koşuşturma halindesiniz, işinizin stresi, trafik stresi, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışmanın verdiği yorgunluk sonucu eve geliyorsunuz ve sizi karşılayan hatta oldukça özleyen minik bir dostunuz var. Size tamamen karşılıksız ve koşulsuz bağlı, sizinle yaşadığı için mutluluğunu her halinden belli eden minik arkadaşınız bir kedi ise sizden mutlusu olamaz. Evet, mutlu olmanız için kedi besleyin ​​​​​​çünkü kediler inanılmaz komik, sevimli, bazen miskin bazen obur bazen de çok yaramaz halleriyle mutlu olmanız için elinden geleni yapıyor. Duygusal anlarınızda bir omuz veremese de ruh halinize göre hareket edip size teselli vermek onun işi.

Kedinizin De İhtiyaçları Var

Evde kedi beslemenin daha keyifli ve kolay olmasını istiyorsanız minik arkadaşınızın ihtiyaçlarına da kulak vermeniz gerekiyor. O sizinle yaşamaktan çok memnun, sizin tarafınızdan sevildiğine de çok emin yalnız bi sorun var; ne kadar evcil de olsa kediler de doğal ortamlarını arayabilirler. Bu yüzden evinizi minik arkadaşınız için uygun hale getirmenizde fayda var. Fazla masraflı olmasa da bütçenize göre hareket edip birlikte yaşam alanı oluşturabilmeniz, kedinizin yeme, lavabo ve siz yokken sıkılmaması için ihtiyacı olan ürünleri temin edebilirsiniz.

Kedi Beslerken İhtiyacınız Olanlar

Kedi tuvaleti ve içine dolduracağınız kedi kumu ilk almanız gereken acil ihtiyaçtır. Kediler tuvaletlerini yaparken eşeleme ve üzerini örtme ihtiyacı duyan terbiyeli hayvanlardır. Evinizde belirlediğiniz ve kedinizin ulaşabileceği bir köşeye koyun ki hayvancağız rahat rahat ihtiyacını giderebilsin.

​​​​​​Mama ve su kabı neden kedinize özel olmasın ki? Sonra mama seçimi de var. Bunu zamanla kediniz size öğretecektir. Bazı mamaları hatta mama yerine kendinize yaptığınız yemekleri daha çok severek yediğini fark edeceksiniz.

Kedinize hediye almak istediğiniz zaman seçenekler arasına tırmalama tahtası, tarama ürünleri, küçük renkli ve ses çıkaran oyuncakları ekleyebilirsiniz.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Kolayca Parfüm Yapın

sevdiğimiz şeyleri yapmak

Otantik Benliğinizi Yeniden Keşfetmenin 5 Yolu