in

Mutluluk Listesi Yaparak Mutlu Olmaya Ne Dersiniz?

Yepyeni bir Mercedes’e sahip olmak veya hayalinizdeki uzak diyarlarda tatil yapmak sizi daha mutlu eder mi? Ya da bir sınavda başarısız olursanız ne kadar mutsuz olursunuz?

Bizler insanoğlu olarak, beklenmedik bir girişim veya olayın sonucunun hem nitelik hem de nicelik açısından bizi olumsuz mu, olumlu mu etkileyeceği konusunda tahmin yürütürüz. Ancak bu çoğu zaman yanlıştır. Düşünün ve kendi yaşamınızda tecrübe ettiklerinizi hatırlamaya çalışın. Sevdiğiniz birinin ölümünden sonra ne kadar uzun süre yas tutabilirsiniz? Sonsuza kadar gözyaşı dökemezsiniz. Terfi aldığınızda veya maaşınıza zam yapıldığında ne kadar uzun süre sevinebilirsiniz? Haftalarca kutlayamazsınız.

Gelecekte yaşanacaklara duygusal tepkimizin ne olacağını tahmin etmeye çalışırsak, sadece kendimize gereksiz yere işkence yapmış oluruz. Daha sonra o olayın gerçek yoğunluğunun o kadar da kötü olmadığını fark ederiz.

İnsanları mutlu eden faktörlerin insandan insana farklılık gösterebileceğini unutmamak önemlidir. Mutluluk, bazıları için kişisel başarı ve kendini ifade edebilme anlamına gelirken, başkaları için aile ve toplumun beklentilerini yerine getirmekle ilgilidir. Her şey bir algı meselesidir ve insanın özünde kendisini doğru anlamasıyla alakalıdır.

Mutluluğun Listesi Olur mu?

Market alışverişi, yapılacak işler, okunacak kitaplar, izlenecek filmler… Bunların hepsi için listeler hazırlarız ve sürekli kontrol ederek eksik olanları tamamlamaya çalışırız. Peki, sıradan şeylerin listesi yapılıyor ve tamamlamak için uğraşıyorsak, mutluluğun listesi neden yapılmasın?

Ne Kadar Mutlusunuz veya Hayatınızdan Ne Kadar Memnunsunuz?

Bu soruyu cevaplamak için kendi Mutluluk Listenize sahip olmanız gerekiyor. Cebinizi ısıtacak şeylerin olduğu değil, yaşamınızı kalben ve ruhen etkileyen şeylerin var olduğu bir liste…

Bugün sizinle kendi Mutluluk Listemi paylaşıyorum. Siz de kendi mutluluk listenizi yapın ve hayatınızın akışınız listenizdekileri tamamlamak için yönlendirin.

Benim Mutluluk Listem:

  • Mutlu ve tatmin edici ilişkiler kur
  • Gerçek anlamda iyi arkadaşlara edin
  • Herkesi ve her şeyi sev
  • Daha az hırs yap (maddi şeyler için)
  • İnancını koru (bir dine inan ya da inanma)
  • Kendini başkalarıyla karşılaştırmayı bırak
  • Kendini doğal ve zarif bir şekilde yetiştir
  • Her konuda bilgin olması gerekmiyor
  • Ne olursa olsun pozitif ol

Şimdi sıra sizde. Mutluluk Listenizde neler olacak? Bizimle paylaşmak isterseniz, yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

georgia-tavuk-yasasi

Dünyanın En Garip Yasaları (10 İlginç Yasak)

google-hakkimizda-neler-biliyor

Google Bizimle İlgili Neler Biliyor?