in

Paperblue’dan İnanılmaz Kara Kalem Çizimleri ile Geleceğin Fütüristik Şehirleri

Jae Cheol Park’ın Muhteşem Bilim-Kurgu Sanatı

Güney Koreli Jae Cheol Park (Papeblue), muhteşem bilim-kurgu temalı sanat eserleri ile tanınan freelance dijital sanatçı ve illüstratör. Park’ın şaşırtıcı sanat eserleri, Amazon.com’da yer alan Design Studio Press’in yayınladığı “The Art of Paperblue” adlı kitabında yer alıyor. Kitapta, teknik ve çalışma süreçlerini paylaştığı yüzlerce şahane sanat eserini ve Paperblue’dan dersler yer alıyor. Jae-Cheol Park’ın zarif çizimlerini ve resimlerini daha yakından tanımak web sitesini ve ArtStation‘da çevrimiçi portföyünü inceleyebilirsiniz.

Bilim-kurgu sanatı ile ilgileniyorsanız, Güney Koreli konsept sanatçı Jae Cheol Park’ın (Paperblue) çalışması, bu kategoriyi en sevdikleriniz listesinin başına getirebilir. Sanatçının inanılmaz kara kalem ve tükenmez kalem çizimleri, bilim-kurguyu fanteziyle harmanlayan hayali dünyaları detaylandırıyor. Kaotik inşaat yapıları üzerine inşa edilerek genişleyen fütüristik şehirler, endüstri metropolleri olarak görünüyor.

Her monokrom (tek renkli) çalışma, Park’ın mimarı yapılarının devasa ölçeğini ve sınırsız hayal gücünü gösteren mükemmel bir perspektifle çizilmiş. Binalar, gökdelenler kadar yüksek tepelere inşa edilen fütüristik gecekondular gibi birbiri üzerine yığılmış gibi görünüyor. Küp şeklindeki binaların, kalelerin ve kulelerin yanlarında görülen Vinçler ve güvenilmez iskeleler, Jenga benzeri kulelerin aktif gelişimini yansıtıyor. Bazı imgeler, savaş gemileri ve kubbeli güverteler gibi devasa araçların bir araya getirildiğini gösteriyor. Gizemli kapı ve kemerler arasında, geleneksek Kore tarzı çatılar görülebiliyor. Bu da Park’ın köklerine vurgu yaparak geçmişle bağlantılı, çok uzak olmayan bir geleceği ön plana çıkarıyor.

Park, binalarla dolu çalışmalarını nasıl yarattığını gösteren eskiz tekniklerini YouTube‘da paylaşıyor.

Güney Koreli konsept sanatçısı Jae Cheol Park’ın bilim-kurgu sanatı sürekli genişleyen fütüristik şehirleri tasvir ediyor.

Jae Cheol Park fütiristik şehirler-1

Jae Cheol Park fütiristik şehirler-2

Jae Cheol Park fütiristik şehirler-3

Son derece detaylı kalem çizimlerini, mimari yapıların devasa ölçeğini gösteren mükemmel bir perspektifle çiziyor.

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-4

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-5

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-6

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-7

Binalar, gökdelenler kadar yüksek tepelere inşa edilen fütürist gecekondular gibi birbiri üzerine yığılmış gibi görünüyor.

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-8

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-9

Jae Cheol Park fütüristik şehirler-10

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reenkarnasyon kanıtları

Bundan Önce Başka Bir Hayat Yaşadığınızın 11 İşareti

negatif duygulardan kurtulmak

Kendinizi Negatif Duygulardan Nasıl Kurtarabilirsiniz?