in

Sevgi, Nezaket ve Mutluluğu Tamamen Kavramanın Basit Bir Yolu

Sevgi, iki varlık arasında gelişen ve zamanla büyüyen heyecan, bağlılık ve hayranlık uyandıran sıcak, derin ve muhteşem bir bağlanma duygusudur. İnsan ve Tanrı, Ebeveynler ve Çocuklar, Kardeşler, Öğretmenler ve Çocuklar, Arkadaşlar… Hem erkekler hem de kadınlar olarak bizler, kendi özgür irademizle karşılıklı bağlar oluşturur ve geliştiririz.

Sevgi, zaman veya ortam değişimi ile değişebilen sevecenlik, öfke, cazibe, büyü, ihtiyaç veya arzunun çök üzerindedir. Sevgi, sevdiğin kişiyi her anlamda önemsediğin çok yönlü bir fedakarlıktır. Kendini tatmin etmeden önce onun iyiliğini düşünürsün. Sevgi bir dürtüdür ancak gerçek sevgi, akıllıca yönlendirilmiş bir dürtüdür ve zamana karşı verilen sınava dayanmak zorundadır.

“Sözlerdeki incelik güven yaratır. Düşüncedeki incelik derinlik yaratır, duygulardaki incelik ise sevgi yaratır. Bunlara sahip olan insan ise her zaman kendini aratır.” Lao Tzu

Nezaket nazik bir söz, sıcak bir gülümseme, sevgi dolu bir bakış, yumuşak bir ifade, gerçek bir endişe gösterme, yardım eli uzatma, destek ve cesaret verme gibi birçok basit yol ve tavırla ısıtan, rahatlatan ve tatlıya bağlayan bir davranış biçimidir.

Nezaketli olmak empati, hoşgörü, zarafet ve insanlığı birleştirerek, iyi niyet göstermek ve ifade etmektir.

Sevgi ve Nezaket, En İmkansız Kapıları Dahi Açar

Sevgi ve nezaket, mutluluğun en hayati unsurlarıdır. Paylaşmayı, önemsemeyi ve kendini vermeyi ifade eder. Sevgi, tecrübe edilmiş ve şefkatli bir duygu olarak ifade edilirse, mutluluk bu duygunun kalbin içinde yayılması olarak ifade edilebilir.

Mutluluk, bir kalp ve zihin durumudur. Yaratıcıya bize vermiş olduğu nimetler için minnettar olmakla birlikte, kendi özel ve kararlı çabalarımızdan dolayı kazanabileceğimiz şeylerden memnun olmayı ibarettir.

Sevgi, Nezaket ve Mutluluğu Tam Olarak Kavramanın Basit Bir Yolu

Sevgi, Nezaket ve Mutluluk duygularını tam olarak kavramak için kalbinizdeki tüm tınıları yakalamanız gerekiyor. Bu mırıltılar zayıftır ve sadece size aittir. Onları yakalamak için akıl kulaklarınıza çok yakın tutmak zorundasınız. Böylece yakaladığınız her şey kendi kendini anlama ve kişisel gelişmeyi kolaylaştırabilir.

Her birimiz içimizde belli bir anda var olan bir dizi duyguya sahibiz. Yavaşlamak, dinlemek ve kendine özgü bir duygunun neden ortaya çıktığını kendinize sormak, muazzam mutluluğun başlangıcıdır. Çünkü kendini gerçekten anlarsan, dünyayı anlarsın. Ve anladığın zaman sevgi, nezaket ve gerçek mutluluğun ne anlama geldiğini kalben kavramış olursun.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hutchinson-Gilford Progeria Sendromu

Yok Artık Diyeceğiniz Nadir Görülen 20 Hastalık

Agnes-Kasparkova-1

Dünyayı Sanat ve Nezaket Yoluyla Değiştiren 9 Kişi