in

Stephen Hawking Hakkında Çok Az Kişinin Bildiği 10 Özellik

Ünlü bilim adamı Stephen Hawking hakkında bilinmeyen birçok sır olduğu ortaya çıktı. İşte Hawking’in bilinmeyen özellikleri

14 Mart 2018 tarihinde yaşamını yitiren Stephen Hawking hakkında bilinmeyen birçok ayrıntı olduğu ortaya çıktı. Hayatı boyunca birçok icat ve buluşa imza atan ünlü bilim adamı, vefatı ile birlikte bilim dünyasını da yasa boğmuştu. Yaptığı buluşlar ile Albert Einstein olarak nitelendirilen Stephen Hawking, daha çok evren ve insanlığın üzerine yoğunlaşmış ve geleceğe dair dikkat çekici açıklamalar yapmıştı. Katıldığı her konferansta bu konulara değinerek insanlığın sonunun yakın olduğunu vurgulaması dikkatlerden kaçmadı.

Yaptığı çalışmaların yanı sıra özel yaşantısı ile dikkat çeken Stephen Hawking hakkında bilinmeyen birçok detaya yer verildi. Peki Stephen Hawking’in bilinmeyen özellikleri neydi?

Stephen Hawking’in Bilinmeyen Özellikleri

  • Stephen Hawking çocukluğunda sanıldığı kadar çalışkan değildi ve not ortalaması bir hayli düşüktü. Not ortalamasını yükseltmek için çok uğraşmış olsa bile ”iyi” derecesini geçemedi.
  • Stephen Hawkin çalışkan olmamasına rağmen dahi olarak nitelendirilirdi. Stephen Hawking’in zeki olduğunu düşünen birçok kişi vardı. Hawking ise kendisine güvenenleri pişman etmeyerek Oxford Üniversitesi’ni burslu olarak kazandı.
  • Ufak yaşlardan itibaren matematik ve fiziğe ilgi gösteren Hawking, ilerleyen yaşlarda biyolojiyi gereksiz buldu. Biyolojinin ezbere dayalı bilgi birikiminden ibaret olduğunu ifade etti.
  • Yeni nesil tarafından tekerlekli sandalyeye mahkum bilim adamı olarak bilinen Hawking, ALS rahatsızlığı geçirmeden önce sağlıklı bir bireydi ve kürek takımında yer almıştı. Hawking’in güçlü bir bünyesi olmasa bile kürek takımında yön belirleyici sınıfında bulunuyordu.
  • Stephen Hawking 21 yaşındayken doktorlar ”amyotrofik lateral skleroz” tanısı konuldu ve çok az ömrü kaldığı vurgulandı. Ancak o pes etmedi.
  • Hawking 1981 yılında evrenin sınırının olmadığını vurguladı ve bu ifadeleri ile bilim dünyasında önemli bir buluşa imza atmıştı. Hawking’in hayatını değiştiren ve onu dünya çapında zeki kılan ilk gelişme bu oldu.
  • 2008’de NASA’nın davetine katılan Hawking uzaylıların varlığına inandığını açıklamıştı.
  • Stephen Hawking insan oğlunun soyunun devam edebilmesi için geleceğin uzayda olabileceğini vurgulaması dikkatlerden kaçmayan bir açıklama olmuştu.
  • Diğer bilim adamları ile girdiği iddialarda kaybettiği zaman bunu kabul eder ve karşı taraf hakkındaki fikrini çekinmeden söylerdi.
  • Hawking bilim gibi ağır ve karmaşık bir dalda çalışmalar yaparken bir yandan çocuk kitapları yazardı. Hawking’in bu davranışı takdir edilen olaylardan birisi olmuştu.

Stephen Hawking dünya tarafından tanınan ve sevilen bilim adamlarından birisi olmuştu. Arkasında bıraktığı çalışmalar ise insanlığın geleceğine yönelik önemli adımlar olarak vurgulanmaktaydı.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerin İnsan Sağlığına Etkisi Çok Büyük

Kola, Cips, Çikolata Gibi Ürünlere RTÜK’ten Yasak