in

The Cranberries Solisti Dolores O’Riordan Hayatını Kaybetti

90’lı yılların en önemli gruplarından biri olan İrlandalı The Cranberries’in solisti Dolores O’Riordan henüz 46 yaşında hayatını kaybetti.

Tam ismi Dolores Mary Eileen O’Riordan olan İrlandalı şarkıcı ve söz yazarının bugün hayatını kaybettiği açıklandı.

90’lı yılların protest rock müzik denilince akla ilk gelen grubu olan The Cranberries başta Zombie olmak üzere onlarca unutulmaz şarkıya imza attı ve bu şarkıların unutulmaz olmasında en önemli unsurlardan biri tabi ki eşsiz sesi ve vokali ile Dolores O’Riordan’dı. Sanatçının ani ölümü ailesini, dostlarını ve tabi ki milyonlarca hayranını hem şoke etti hem de büyük bir üzüntü yarattı.

Londra’da otel odasında ölü bulundu

Yapılan açıklamada sanatçının Londra’da kaldığı otel odasında ölü olarak bulunduğu belirtildi. Ancak sanatçının ölüm sebebi ile ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmedi. Dolores O’Riordan’ın ailesinin bu haberle yıkıldığı ve bu zor günlerde biraz mahremiyet rica ettikleri de belirtilen açıklama ile sanatçının ölümü duyurulmuş oldu.

Ardında unutulmaz şarkılar bıraktı

Sadece şarkıcı değil aynı zamanda söz yazarı olan Dolores O’Riordan The Cranberries ile yaptığı beş albümün yanı sıra solo çalışmalarıyla da ardında sayısız muhteşem ve tabi ki unutulmaz şarkı bıraktı. Grubun ismi her ne kadar Zombie ile özdeşleşmiş olsa da daha sonraki yıllarda çıkarttıkları albümlerde yer alan Animal Instinct, Just My Imagination gibi şarkıları ile de rock müzik severlerin hafızalarında unutulmaz bir yer etmeyi başardı.

Sanatçının hayatını neden kaybettiği ile ilgili açıklamanın polis incelemesinden sonra yapılacağı belirtiliyor.

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Doğal Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?

Mutluluk Hormonu Serotonini Artırmanın 5 Kolay Yolu