in

Güney Kore’nin Destansı Festivali: Daegu Uluslararası Vücut Boyama Festivali

Daegu Uluslararası Vücut Boyama Festivali, her yıl düzenlenen bir vücut sanatı etkinliğidir. Dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli sanatçılar, Güney Kore’de bir araya geliyor ve hayal güçlerinin çarpıcılığını vücut boyama sanatı olarak sergiliyorlar. Farklı kategorilerde yarışan sanatçılar inanılmaz sonuçlar için makyaj ve kostümü birleştirdikleri yarışmayı, tüm yıl boyunca görebileceğiniz en fotoğraf çekmeye değer etkinliklerden bir haline getiriyor.

2008’den bu yana gerçekleştirilen Daegu Uluslararası Vücut Boyama Festivali’nin bu yılki teması “Aşk” oldu. En iyi vücut boyama, fantezi makyaj ve model kategorileri için 9,000$’lık ödüller verildi. 2018 yarışmasına, her biri en iyi çalışmalarını sergilemek için vücudu tuval olarak kullanan 14 ülkeden 61 takım katıldı.

61 bir uluslararası takım, en iyi vücut ressamı ve makyaj sanatçısı gibi kategorilerde binlerce dolar değerinde nakit para ödülünü almak için karmaşık vücut boyama eserleri sergiledi.

Etkinliğin Facebook sayfasına göre, katılımcılar vücut boyama kategorisi için 100.000 Kore Won’u (90$) ve fantezi makyaj kategori için takım başına 50.000 Won giriş ücreti ödüyorlar.

Organizatörlerden biri olan Moon Jong-ho, festivalin amacını şöyle özetliyor:

“Sanatçıların çoğu ilgili alanlarda uzman ve öğrencilerdir. Topluluğumuza göre kültürdeki farklılıkları ya da çalışmalarımızdaki kişisel deneyimlerimizi ifade ediyor ve diğer insanların çalışmalarıyla karşılaştırılarak çeşitli kültürleri daha iyi kavramayı hedefliyoruz.”

Festivalin ürünleri vücut boyama sanatı olunca, ziyaretçilere ikram edilenler de haliyle eğlenceli zamanlar yaşanmasını sağlayan yüz boyama ve tırnak sanatı uygulamaları oldu. Binlerce ziyaretçi yüz boyama ve tırnak sanatı gibi ücretsiz hizmetlerden faydalandı. Etkinlikte ayrıca müzik, dans, sihir ve diğer kategorilerde de farklı performanslar sergilendi. Dünyanın farklı yerlerinden modelleri yaşayan sanat eserlerine dönüştüren festivaldeki vücut sanatı örnekleri, ister parıltılı bir kostümle birleşsin, ister aksesuarsız olsun görülmeye değerdi.

Daegu Uluslararası Vücut Boyama Festivali’nden 10 Harika Fotoğraf

View this post on Instagram

OMG! 😱😱😱This is something new for me!😍 I won 1st place in category "DIBF Photogenic Model awards"! 🏆🙈Daegu International Bodypainting Festival 2017 in Korea 🇰🇷 🎨Big thanks to @loratul for this emotions! 😱😍And She won 3st place in category "DIBF Fantasy Make-Up Awards" with amazing work!! 🏆🎊🎊👏🏼👏🏼👏🏼Love you lora!😻💜 Respect to organization of competition! #dibf2017 👏🏼👏🏼☺️Everything was incredible! Photos by @4quejaytee 📸😘 @poledancersofinstagram @poledancenation @slaparisofficial @upartists @poledance_life @polefitnessvideos @poledanceart @yoga @mega.poles @carbongrip #daegu #makeupsrtist #makeup #carbongrip #poleartist #traveling #polefitness #bodypaint #painting #bodypainting #crazypeople #poleart #poledance #bodyart #art #unitedbypole #paint #polelife #polepeople #polenation #photoshoot #poletrick #polefit #poledanceawards #fitnessmodel #israel #poledanceart #fitnessgirl #anjelicalosk

A post shared by Anjelica Losk (@anjelicalosk) on

Bu paylaşıma puan ver

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

başarılı insanların alışkanlıkları

Çok Başarılı İnsanların Her Gün Yaptığı 12 Şey

güneş yok olsaydı

Güneş Bir Haftalığına Aniden Yok Olsaydı Ne Olurdu?